Pikniki naukowe kojarzą się ze stoiskami pełnymi fascynujących gadżetów. Prezentacja zabawek fizycznych dla dorosłych będzie okazją, aby powrócić do czasów dzieciństwa. Oprócz zjawiskowych kul plazmowych, czy cieczy nienewtonowskich można zobaczyć także pokazy robotów. Zabawki przygotowane na pikniki naukowe to fantastyczny sposób na poznanie i, co ważne, zrozumienie najważniejszych zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Pokazy robotów przybliżają świat robotyki i programowania. Zabawki interaktywne ożywiają statyczne pikniki naukowe i pozwalają dzieciom na mądrą zabawę połączoną z nauką.

Odkryj fascynujący świat robotów! Podnośniki, wózki widłowe, roboty sumo, maszyny przemysłowe, a nawet wielki dźwig! Mały Inżynier prezentuje wiele konstrukcji zbudowanych z zestawu klocków Lego Mindstorms NXT. Zapraszamy do zabawy!

Poznaj całą rodzinę robotów Małego Inżyniera! Spotkasz Wielką Mrówkę Zosię, Pana Mariana, roztańczone roboty humanoidalne, kąśliwego skorpiona, a nawet małe pełzające robaczki. Chwile spędzone w takim towarzystwie będą niezapomniane dla każdego!

Jak działają elektrownie wiatrowe? Jak pozyskać energię z wody? Jak wykorzystać ogniwa słoneczne? Jak wytworzyć energię siłą swoich mięśni? Aby każdy mógł poznać i zrozumieć odpowiedzi na pytania o odnawialne źródła energii, przygotowaliśmy wiele makiet i urządzeń, dzięki którym wszystko stanie się proste!

Poczuj się jak na łodzi podwodnej i popatrz przez prawdziwy peryskop. Zobacz jak wielka moc drzemie w armacie powietrznej. Zbuduj prawdziwy most używając jedynie desek. Przekonaj się na własnej skórze, jak działa nasz elektryczny fryzjer. Zabawki Małego Inżyniera nie tylko uczą, ale również dostarczają wiele radości całej rodzinie!

Pozwól zaskoczyć się prawom fizyki! Przekonaj się, że zabawa nauką może być niezwykle ekscytująca! Wśród naszych zabawek znajdziesz ptaka balansującego na dziobie, kamień celtycki oraz magiczne bączki. Dowiesz się jak działa kula plazmowa, jak owady patrzą na świat i będziesz mieć okazję zbadać siłę Twoich nerwów!

W trakcie prezentacji staramy się wprowadzić widzów do niezwykle inspirującego świata chemii. Za sprawą doświadczeń, niczym w biblijnej przypowieści, zamieniamy wodę w wino, tworzymy sztuczną krew, a także w iście zjawiskowy sposób „spalamy” pieniądze!

czytaj więcej

W trakcie prezentacji staramy się wprowadzić widzów do niezwykle inspirującego świata chemii. Za sprawą doświadczeń, niczym w biblijnej przypowieści, zamieniamy wodę w wino, tworzymy sztuczną krew, a także w iście zjawiskowy sposób „spalamy” pieniądze!

-->